wtorek, 4 marca 2014

Klatka schodowa i dziura w murze...

Oglądając projekty domów nie zawsze zdajemy sobie sprawę z pewnych mankamentów, które wychodzą dopiero kiedy urządzamy nasz wymarzony dom.
W naszym projekcie na klatce schodowej umiejscowione było długie, wąskie okno. W tym przypadku dość problematyczne, gdyż od zewnątrz na tej właśnie ścianie planujemy postawienie pomieszczenia gospodarczego. W efekcie usunięcia okna została pusta ściana, a klatka schodowa przypominała bardziej szyb windy. Postanowiliśmy więc wizualnie zredukować wysokość ściany.
Fototapeta pozwoliła na uzyskanie głębi. Kamień elewacyjny stworzył natomiast efekt wyłomu w murze. Jeszcze tylko brzozowa gałąź i problem rozwiązany.  

 Nie mogłam się oprzeć i musiałam dodać jeszcze fotosik mojej powykręcanej brzozy. " Aż się zdarzyło raz tak cudnie, 
że wiatr dębu gałęzie rozwiał w upalne raz południe
i z brzozą je uwięził i razem rosły liść przy liściu
i lata całe trwały i nowych, silnych wichrów przyjściu, 
mężnie czoła stawiały. 
I ludzie też tak -
całe lata szukają się bezmiernie, 
aż wicher uczucia dłonie splata i razem idą wiernie. "


Pogoda cudna, słoneczko świeci. Jeszcze chwilkę a mój dąb i brzoza, splecione w miłosnym uścisku wybuchną zielenią. Ogromnym zielonym parasolem, pod którym najprzyjemniej spędza się upalne letnie popołudnia.

4 komentarze:

 1. Ależ ładnie dzisiaj napisałaś o swoich drzewach:) Pomysł na klatce bardzo fajny. Faktycznie początkowo myślałam, ze to okno z widokiem na ... Pozdrawiam cieplutko. Ania:)

  OdpowiedzUsuń
 2. Wygląda to bardzo fajnie i realistycznie:))

  OdpowiedzUsuń
 3. Wyobrażam sobie, jak przyjemnie odpoczywa sie pod takim zielonym parasolem. - pozdrawiam serdecznie

  OdpowiedzUsuń
 4. Jakie ciekawe rozwiązanie problemu. Wybór fototapety rewelacyjny. Ważne, że ludzka pomysłowość jest przygotowana na każde niespodzianki. Ściana stałą się teraz kącikiem domowej sztuki. Wszystko się ze sobą zgrało.

  OdpowiedzUsuń

Dziękuję za każdy komentarz :)))